+48 95 728 22 55

   +48 95 728 22 55

Ginekologia i położnictwo

Są to dziedziny medycyny weterynaryjnej obejmujące troskę o zdrowie oraz wiedzę o zaburzeniach dotyczących układu rozrodczego. Położnictwo to nauka zajmująca się zagadnieniami okołoporodowymi.

położnictwo

Narodziny nowego życia to czas szczególny dla naszych podopiecznych jak również dla ich opiekunów. W naszej Klinice narodziny szczeniąt i kociąt są witane z dużym entuzjazmem i radością.

Wyznaczenie optymalnego terminu krycia u suk

Zagadnienie szeroko znane wszystkim hodowcom ze względu na trudność w odróżnieniu okresu przedrukowego oraz rui właściwej w przebiegu cieczki oraz zmienna długość cieczek.

Klinika CZMZ oferuje:

Inseminacja

W przypadkach niepowodzeń krycia naturalnego często metodą pozwalającą na uzyskanie wyczekiwanej ciąży jest inseminacja polegająca na wprowadzeniu wcześniej pobranego nasienia do dróg rodnych samicy.

Nasza Klinika umożliwia:


ginekologia

Wczesna diagnostyka ciąży

Zarówno u suk jak i u kotek implantacja (zagnieżdżenie zarodków do błony śluzowej macicy) następuje dość późno - 11-19 dni po kryciu. Ta prawidłowość razem z faktem obecności ciąż urojonych - do złudzenia przypominających prawdziwą ciążę powoduje wiele frustracji u hodowców.

Centrum Zdrowia Małych Zwierząt oferuje:

Rozwiązywanie trudnych porodów

Poród to okres trudny zarówno dla przyszłej mamy jak i jej potomstwa. Zdarza się, że poród nie postępuje zgodnie z planem. W takiej sytuacji CZMZ służy swoim pacjentkom i ich opiekunom całodobowo:

Profilaktyka i leczenie chorób układu rozdoczego

Ze względu na coraz częstsze występowanie groźnych schorzeń takich jak ropne zapalenia macicy (EPC) oraz nowotworów listwy mlecznej oraz uciążliwe zachowania płciowe, niechciane ciąże, nadpopulację zwierząt bezdomnych prowadzimy w naszej praktyce następujące zabiegi profilaktyczne:

Badanie poziomu hormonów płciowych

Na każdym etapie cyklu płciowego oraz stanie fizjologicznym prowadzimy szerokie badania hormonalne dotyczące układu rozrodczego zarówno u suczek i kotek jak i samców.

Są to między innymi oznaczenia poziomów: