+48 95 728 22 55

   +48 95 728 22 55

Transfuzjologia i medycyna regeneracyjna


Transfuzjologia

Jest to gałąź hematologii weterynaryjnej, której zainteresowania związane są z rozwojem możliwości ratowania życia i zdrowia zwierząt dzięki naturalnym właściwościom krwi. Krew i produkty, które mogą z niej powstać są do dziś nieocenionymi lekami, które częstokroć ratują życie i zdrowie.

Ostre krwotoki - np. po wypadkach lub wypadku pęknięcia guza nowotworowego, choroby zakaźne, trudno gojące się rany, tzw. DIC (zespół wykrzepiania wewnątrznaczyniowego po przejściu ciężkich chorób wewnętrznych) to tylko nieliczne z zastosowań zdobyczy transfuzjologii weterynaryjnej.

Klinika CZMZ posiada własny bank krwi i preparatów krwiopochodnych. Dzięki poświęceniu i współpracy naszych dzielnych Dawców krwi dysponujemy:

W naszej klinice prowadzimy szeroką diagnostykę związaną z kwalifikacją zwierząt do przetoczenia krwi, osocza i innych preparatów krwiopochodnych.

Obejmuje ona m.in.:

Wykonujemy próby krzyżowe i oznaczenia grup krwi psiej oraz kociej (we współpracy z laboratoriami zewnętrznymi).

W wypadkach nagłych jesteśmy przygotowani do wykonywania transfuzji wszystkich preparatów krwiopochodnych.

Medycyna regeneracyjna

Zjawisko regeneracji tkanek uszkodzonych przez różnorodne procesy chorobowe to nowy trend w zainteresowaniach medycyny weterynaryjnej. Choroby stawów, ciężkie rany, problemy z chodzeniem, niewydolność narządów wewnętrznych (np. choroby serca) to jedne z wielu zastosowań preparatów regeneracyjnych.

W Centrum Zdrowia Małych Zwierząt stosujemy z powodzeniem preparaty krwiopochodne takie jak:

Zespół CZMZ oferuje Państwu szerokie poradnictwo w zakresie preparatów krwiopochodnych oraz preparatów regenerujących.