+48 95 728 22 55

   +48 95 728 22 55

Diagnostyka laboratoryjna

badanie krwi zwierzątNasza Klinika jako jedna z nielicznych posiada w swojej ofercie badanie EPOC. W nagłych przypadkach jesteśmy w stanie z małej próbki krwi oznaczyć parametry krwi, dzięki którym można dobrać dalsze postępowanie z pacjentem oraz dają informację o rokowaniu. W badaniu tym oznaczamy gazometrię krwi, jony, hematokryt, poziom kwasu mlekowego, glukozę oraz równowagę kwasowo-zasadową. Bardzo przydatne gdy liczy się każda sekunda!

Kolejnym dostępnym u nas badaniem rzadko spotykanym w innych lecznicach jest możliwość oznaczenia parametrów krzepnięcia krwi (APTT, PT). Posiadając taki wynik nie tylko możemy rozpoznawać zaburzenia w krzepnięciu krwi, ale również w porę podjąć leczenie w przypadku podejrzenia zatrucia trutką na szczury.


badanie moczu zwierzątWykonujemy również podstawowe badanie moczu, ale zawsze rozszerzamy je o badanie osadu moczu, gdzie lekarze oceniają odwirowany osad moczu oglądając go pod mikroskopem. Wykonując te dwa badania posiadamy więcej informacji o układzie moczowym i możemy wydać dokładniejsze zalecenia, aby pupil wrócił do zdrowia!

Szczególną uwagę przywiązujemy do badania kału pod kątem pasożytów, które w naszym laboratorium wykonywane jest metodą flotacji. Jest to jedno z ważniejszych badań, gdyż możemy uwolnić pupila od inwazji pasożytami bytującymi w jelitach, jak i utrzeć siebie przed zoonozami, czyli chorobami, którymi możemy się zarazić od zwierząt.

Współpracujemy również z laboratoriami zewnętrznymi tj. we Wrocławiu, Warszawie oraz Berlinie.


diagnostyka chorób psów i kotówBadania laboratoryjne wykonywane w naszej przychodni: